Napi okosság

Friss topikok

  • [Marci]: Bocsi, itt véletlenül moderáltam:D GGABOR A részvényenkénti 73 Ft-os osztalékért ma van az utols... (2011.06.01. 10:56) OTP
  • [Marci]: A jó öreg alakzatok, még mindig a legmegbízhatóbbak;) (2011.06.01. 08:47) AUDJPY
  • danostomi: ez a honlapot én is nézegettem már de ezt a superképeségét nem tudtam... beszéljünk róla csütörtök... (2011.05.30. 15:24) wow
  • [Marci]: :D Inkább csaj-escortra...nem kis potenciál van a dologban. (2011.05.30. 11:25) Programozott jól-lét.

Alexander Elder: Trading for a Living VI.

2011.09.16. 09:03 | [Marci] | Szólj hozzá!

 9. Kereskedési leckék az Anonim Alkoholistáktól


Majdnem minden alkoholista józan tud maradni egy pár napig. Hamarosan azonban az ital utáni vágy legyőzi őket és újra inni kezdenek. Nem tudnak ellenálni ennek a vágynak és folytatják az ivást és alkoholistaként gondolkoznak. A józanság az ember elméjében kezdődik és ér véget.
Az Anonim Alkoholistáknak (AA) van egy rendszerük, arra, hogy megváltoztasság az emberek italról való gondolkodását és érzéseit. Az AA tagok egy 12 lépéses programot használnak, hogy megávltoztassák gondolkodásmódjukat. Ez a 12 lépés melyet a Twelve Steps and Twelve Traditions című könyvben írtak le, a személyiségfejlődés 12 lépésére hivatkozik. A gyógyuló alkoholisták olyan találkozókra járnak, ahol megoszthatják tapasztalataikat más gyógyulóban levő alkoholistákkal és támogatják egymás józanságát. Bármelyik csapat kaphat egy szponzort, egy másik AA-tagot, akit felhívhat, ha vágyat érez az ivásra.
Az AA-t az 1930-as években alapította két alkoholista: egy orvos és egy utazó ügynök. Elkezdtek találkozgatni és segíteni egymást abban, hogy józanok maradjanak. Kifejlesztettek egy módszert, mely olyan jól működött, hogy mások is csatlakozni kezdtek. Az AA-nak csupán egyetlen célja van: segíteni tagjait abban, hogy józanok maradjanak. Nincs alaptőkéje, nincs politikai befolyása és nem hirdeti magát. Az AA csupán a szóbeszédnek köszönhetően növekszik. Sikerét hatékonyságának köszönheti.
Az AA 12 lépéses programja olyan hatékony, hogy az emberek más problémákra is alkalmazzák. Létezik 12 lépéses program alkoholisták gyermekeinek, dohányzóknak, szerencsejátékosoknak és másoknak is. Meg vagyok róla győződve, hogy ha a kereskedők alkalmazzák az AA legfontosabb alapelveit, akkor nem fognak tovább bukni a piacokon.

Tagadás

Egy szociális ivó kiélvez egy koktélt, egy üveg bort vagy sört, aztán nem iszik többet, ha úgy érzi, hogy elég volt. Az alkoholista azonban másképp működik. Ha egyszer egy alkoholista iszik egy pohárkával, azonnal vágyat érez arra, hogy többet igyon, amíg le nem részegedik.
Egy alkoholista gyakran mondogatja, hogy kevesebbet kéne innia, de azt tagadja, hogy az ivás ne állna az irányítása alatt. A legtöbb iszákos tagadja, hogy alkoholista lenne. Ha megpróbálja elmondani egy rokonának, barátjának vagy alkalmazottjának, hogy az ivás már nem áll az irányítása alatt, bele fog ütközni a tagadás falába.
Egy alkoholista gyakran mond ilyet: “A főnököm kirúgott, mert másnapos voltam és nem mentem időben dolgozni. A feleségem elhagyott és vitte a gyerekeket, mert nem lehet vele értelmesen beszélni. A házmester ki akar rúgni a lakásomból, mert kicsit el vagyok maradva a lakbérrel. Kicsit visszaveszek az ivásból és minden rendben lesz.”
Ez az ember elvesztette a családját és a munkáját. Hamarosan nem lesz fedél feje fölött. Az élete teljesen kicsúszott a kezéből, mégis azt mondja, hogy vissza tud venni az ivásból. Na ez a tagadás!
Az alkoholisták tagadják problémáikat, miközben életük darabokra hullik. Legtöbbjük azt a fantáziát dédelgeti, hogy képes kontroll alatt tartani az ivást. Amíg az alkoholista ebben a hitben él, addig folyamatosan csúszik lefele a lejtőn. Semmi sem fog megváltozni, még ha szerez is egy új állást, vagy új feleséget, esetleg egy új házmestert.
Az alkoholisták tagadják, hogy az alkohol irányítaná életüket. Mikor az ivás kontrollálásáról beszélnek, akkor az irányíthatatlan irányításáról beszélnek. Olyanok mint a sofőr, akinek autója elszabadult egy hegyi lejtőn. Mikor az autó már a szakadék felé zuhan, késő megígérni, hogy óvatosan fog vezetni. Az alkoholista élete mindanddig irányítás nélkül kanyarog, amíg ő tagadja, hogy alkoholista.
Erős párhuzam van az alkoholista és a vesztes kereskedő között, akinek számláját a veszteséges kereskedések megsemmisítik. Folyamatosan változtat a stratégiáján, ahogy az alkoholista átvált tömény italról sörre, hogy megoldja a problémát. A vesztes tagadja, hogy piaci tevékenysége felett elvesztette volna az irányítást.

A mélypont

Egy alkoholista csak akkor kezdheti meg a felépülés hosszú folyamatát, mikor elismerte, hogy az. Látnia kell, hogy az alkohol irányítja az életét és nem fordítva. A legtöbb iszákos nem tudja elfogadni ezt a fájdalmas igazságot. Csak akkor néznek szembe vele, mikor nekicsapódtak a mélyontnak.
Néhány alkoholista akkor éri el ezt a pontot, amikor diagnosztizálnak nála valamilyen életveszélyes betegséget. Mások családjuk, vagy munkájuk elvesztésével érik el. Az alkoholistának olyan lassan, annyira húsbavágóan és elviselhetetlenül fájdalmasan kell leérie erre a pontra, hogy ez végül áttöri a tagadás falát.
A mélypont elérése elviselhetetlen érzés. Megláttatja az alkoholistával, hogy milyen mélyre süllyedt. A fájdalom megszünteti a tagadást. Egy nehéz de egyszerű választás elé kerülnek: vagy megváltoztatják életüket, vagy meghalnak. Csak ezután kezdheti meg az alkoholista a felépülést.
A profit a hatalom érzését adja a kereskedőnek és érzelmi mámort okoz. Ezt az érzést újra át akarják élni, vakmerő kereskedéseket csinálnak és visszaadják a piacnak a profitot. A legtöbb kereskedő képetelen elviselni az sorozatos komolyabb bukások fájdalmát. Kereskedőként meghalnak, mikor elérik a mélypontot és kiesnek a piacról. A kevés túlélő felismeri, hogy a probléma nem a módszerükkel, hanem a gondolkodásmódjukkal van. Képesek arra, hogy megváltozzanak és sikeres kereskedővé váljanak.

Az első lépés

Az alkoholista, aki fel akar épülni 12 lépésen megy keresztül, a személyiségfejlődés 12 lépésén. Meg kell változtatnia az érzéseit és gondolkodásmódját, önmagával és másokkal való kapcsolatát. Az AA első lépése a legkeményebb.
Az alkoholistának első lépésben el kell fogadnia, hogy nincs hatalma az alkohol fölött. El kell fogadnia, hogy élete irányíthatatlanná vált, hogy az alkohol erősebb, mint ő. A legtöbb alkoholista nem tudja megtenni ezt a lépést, kiesik, és visszamegy, hogy tovább rombolja az életét.
Ha az alkohol erősebb mint ön, akkor soha többé nem érhet hozzá, egyetlen pohárkával sem. Örökre fel kell hagynia az ivással. A legtöbb iszákos nem akarja feladni ezt az örömöt. Inkább lerombolják életüket, minthogy megtegyék az AA első lépését. Csak a mélypont elérésének fájdalma adhatja meg a motivációt az első lépéshez.

Egy nap egyszer

Valószínüleg látott már olyan autóra ragasztható matricát, melyen az állt: “One day at a time”, vagy “Easy does it”. Ezek az AA szlogenei és a sofőrök valószínüleg felépülőben lévő alkoholisták.
Alkohol nélkül megtervezni egy életet túlságosan nehéznek tűnik. Ezért van az, hogy az AA azt tanácsolja tagjainak, hogy egyszerre csak egy napig maradjanak józanok.
Az AA tagok célja, hogy a mai napon józanok maradjanak, este pedg józanul feküdjenek le aludni. A napok fokozatosan hetekké, majd hónapokká válnak, aztán évekké. Az AA gyűlései és egyéb tevékenységei segítik a tagokat, hogy egyszerre egy napig józanok maradjanak.
A felépülő alkoholisták óriási támogatást kapnak másoktól és adnak másoknak a találkozókon. A találkozók az egész világon folynak, állandóan.
A kereskedőknek van mit tanulniuk ezekből a találkozókból.

Egy AA gyűlés

Az egyik legjobb dolog, amit egy kereskedő tehet, hogy elmegy egy AA gyűlésre. Különösen ajánlott, ha épp veszteségek sorozatát éli át. Hívja fel az AA-t és kérdezze meg, hogy mikor lesz a következő “nyitótalálkozó” vagy  “kezdők gyűlése” az ön lakhelyén.
Egy találkozó egy órán keresztül tart. Ülhet a terem hátuljában és hallgathat figyelmesen. Nem kötelező beszélni és senki sem fogja kérdezni a vezetéknevét. Minden találkozó azzal kezdődik, hogy egy régi tag feláll és mesél az alkoholizmus elleni személyes küzdelméről. Számos más tag is megosztja tapasztalatait. Van egy persely, amelyből a kiadásokat fedezik, a legtöbben egy dollárt dobnak bele. Csak annyit kell tennie, hogy figyelmesen hallgatja amit mondanak és minden esetben amikor az “alkohol” szót hallja, felcseréli a “veszteség” szóra. Úgy fog érezni, mintha a találkozó résztvevői az ön kereskedéséről beszélnének.

10. Anonim Vesztesek

Egy szociális ivó élvezi az alkalmi italozást, egy alkoholista azonban sóvárog az ital után. Tagadja, hogy az alkohol irányítaná és tönkretenné az életét egészen addig, amíg krízishelyzetbe nem kerül. Ez lehet életveszélyes betegség, munkanélküliség, a család szétesése vagy más elviselhetetlenül fájdalmas esemény. Az AA ezt a “mélypont elérésének” hívja.
A mélypont elérése véget vet az alkoholista tagadásának. Kemény választást lát maga előtt: megfullad, vagy a felszínre emelkedik levegőért. Felépülésének első lépése, hogy elismeri, nincs hatalma az alkohol fölött. A felépülő alkoholista soha többé nem ihat.
A veszteség a vesztesnek olyan, mint az alkoholistának az alkohol. A kis veszteség egy ital. A nagyobb már több üveg. A veszteségsorozat, olyan, mint berúgások sorozata. A vesztes váltogatja a piacokat, gurukat és kereskedési rendszereket. Tőkéje olvad, miközben igyekszik újra átélni a nyerés kellemes érzését.
A vesztes kereskedők úgy viselkednek, mint az alkoholisták, az artikulátlan beszédet kivéve.
A két csoport annyira hasonló, hogy meg tudjuk jósolni, mit fog csinálni a vesztes, ha modellnek használunk egy alkohoistát. Az alkoholizmus gyógyítható betegség, ahogy a vesztés is. A vesztesek meg tudnak változni, ha elkezdik alkalmazni az anonim alkoholisták elveit.

A kereskedés iránti vágy

A sikeres kereskedők úgy kezelik a lehívásokat, ahogy a szociális ivók az alkoholt. Isznak egy keveset és elég. Ha sok veszteséget elszenvednek egymás után, akkor tudják, hogy valami nincs rendben: ideje leállni és újragondolni az elemzési módszereket. A vesztesek enm tudnak leállni, mert függenek a játék izgalmától és remélik, hogy övék lesz a nagy nyeremény.
Egy kereskedési tanácsadó egyszer azt írta, hogy a kereskedés élvezetesebb mint a szex, vagy mint repülni egy vadászgéppel. Ahogy az alkoholista egyre halad a szociális ivástól az iszákosság felé, úgy vállal a vesztes egyre nagyobb és nagyobb kockázatokat. Átlépik a határt, mely az üzleti kockázat és a szerencsejáték között található. Sok vesztes nem is tudja, hogy ez a határ létezik.
A vesztesek sóvárognak a kereskedés iránt, ahogy az alkoholisták sóvárognak az ital iránt. Impulzív kereskedésbe és bukássorozatokba mennek bele és megpróbálják visszakeresni, amit elveszítettek.
A vesztesek kivéreztetik a számlájukat. A legtöbbjük soha nem kezdi újra, de néhányuk más pénzével kezd el játszani miután elveszítette a sajátját, míg egyesek tanácsadói szolgáltatást nyújtanak, mint a kiégett alkoholisták, akik a poharakat mossák a bárokban.
A legtöbb vesztes letagadja veszteségeit önmaga és mások előtt. Folytatják a pénzkidobást, gyengén kereskednek és a brókereik jól keresnek rajtuk. Egy vesztes olyan mint az az alkoholista, aki nem tudja, hogy eddig hány decit is ivott.

A lecsúszás

A vesztes sosem tudja miért veszít. Ha tudná, akkor tenne ellene valamit és nyertessé válna. Tovább kereskedik a ködben. Úgy próbálja menedzselni a kereskedését, ahogy az alkoholista az ivást.
A vesztesek megpróbálják visszanyerni az addigi bukásaikat. Kereskedési rendszert váltanak, új szoftvert vesznek, vagy új gurutól fogadnak el tippeket. Kitalálnak egy menekülő fantáziát, mintha megint hinnének a mikulásban. Elkeseredett hitük a mágikus módszerekben sok tanácsadónak jól jön, akik szolgáltatásaikat értékesítik.
Mikor a veszteségek növekednek és a tőke zuhan egy vesztes úgy viselkedik, mint egy alkoholista, mikor kirúgják, vagy kilakoltatják. Kétségbeesésük nő, nyitott pozícióikat megnövelik, rávásárolnak a veszteséges pozíciókra, kiszállnak és az ellenkező irányba kezdenek el kereskedni és így tovább. A vesztesek annyi jóra számíthatnak ezekből a manőverekből, mint az alkoholista, aki a töményről áttért a borra.
A vesztes kereskedő irányíthatatlanul imbolyog, megpróbálja menedzselni azt, amit nem lehet. Az alkoholisták meghalnak anélkül, hogy felnőnének, a legtöbb vesztes pedig kiesik a piacról és soha nem tér vissza. Sem az új kreskedési rendszerek, sem az új szoftverek, sem a forró tippek nem segítenek, amíg meg nem tanulja kezelni önmagát. Meg kell változtatnia gondolkodásmódját ha abba akarja hagyni a bukást és jó kereskedővé akar válni.
A vesztesek berúgnak a veszteségektől, függenek a veszteségektől. A kereskedők a profitot preferálják, de még a bukás is nyújt némi izgalmat. A kereskedés élvezete rendkívüli. Kevés vesztes próbál szándékosan veszíteni, ahogy kevés alkoholista próbál szándékosan az árokban kikötni.
A vesztes ugyanúgy megmámorosodik a kereskedéstől, amikor fogy a tőkéje. Megpróbálni megértetni vele, hogy vesztes, olyan, mint megpróbálni elvenni az üveget az alkoholistától. A vesztesnek le kell zuhannia  mélypontra, hogy meggyógyulhasson.

A mélypont

A mélypont elérése borzalmas érzés. Fájdalmas és megalázó. Akkor éri el, amikor olyan pénzt veszít el, amit nem engedhetne meg magának. Amikor eljátssza megtakarításait. Azután éri el, miután eldicsekedett barátainak, hogy milyen okos, aztán kis idővel később kölcsönért kuncsorog náluk. Akkor éri el, amikor a piac nevetve jön önnel szemben és azt kiáltja: “Te barom!”
Vannak emberek akik néhány hét kereskedés után elérik a mélypontot. Mások folyamatosan teszik be a pénzt a számlájukra, halogatva az ítélet napját. Fájdalmas dolog egy vesztest látni a tükörben.
Egész életünket azzal töltjük, hoyg önbecsülésünket építjük. Legtöbbünknek jó véleménye van önmagáról. Egy okos és sikeres embernek nagyon fáj elérni a mélypontot. Az első reakciója valószínüleg az lesz, hogy elbújik, de ne feledje, hogy nincs egyedül. Majdnem minden kereskedő járt már ott.
A legtöbb ember, aki eléri a mélypontot, kereskedőként meghal. Elsettenkednek a piacról és soha nem térnek vissza. A brókercégek feljegyzései azt mutatják, hogy 100-ból 90 kereskedő egy éven belül már nem lesz ott a piacon. El fogják érni a mélypontot és távoznak. El akarják felejteni majd a kereskedést, mint egy rossz álmot.
Néhány vesztes a sebeit nyalogatja és vár, amíg a fájdalom el nem múlik. Visszatérnek majd a kereskedéshez, keveset tanulva a múltból. Félni fognak és félelmük megakadályozza majd őket abban, hogy jól kereskedjenek.
Nagyon kevés kereskedő fog elkezdeni megváltozni és növekedni. Ezeknek az embereknek a mélypont elérésének fájdalma meg fogja szakítani a győzelmi mámor és az abból kövtkező veszteségek ördögi körét.
Ha elismeri, hogy van olyan személyes problémája, ami megakadályozza önt a sikeres kereskedésben, elkezdhet új kereskedési életet élni. Elkezdheti kifejleszteni önmagában a győztesek önfegyelmét.

Az első lépés

Az alkoholistának be kell ismernie, hogy nem tudja kontrollálni az ivást. A vesztesnek be kell ismernie, hogy nem tudja kontrollálni veszteségeit. Be kell látnia, hogy veszteségeit pszichológiai problémák okozzák és hogy ezzel tönkreteszi számláját. Az AA tag első lépése, hoyg kijelentse: “Alkoholista vagyok, nincs hatalmam az alkohol fölött. Vesztesként önnek ki kell jelentenie: “Vesztes vagyok, nincs hatalmam a veszteségeim fölött.”
A kereskedő felépülhet, ha használja az Anonim Alkoholisták alapelveit. A felépülő alkoholistáknak egyszerre csak egy napig kell józannak maradniuk. Mostantól önnek ki kell bírnia veszteségek nélkül egyszerre egy napig.
Talán azt mondja, hogy ez lehetetlen. Mi van, ha vásárol, de a piac hirtelen lezuhan? Mi van ha shortol, de a piac hirtelen rallyzni kezd? Még a legjobb kereskedők is veszítenek néhány kereskedésen.
Az válasz az, hogy meg kell húzni a határt az üzleti kockázat és a veszteség között. A kereskedőnek fel kell vállalnia az üzleti kockázatot, de sosem vállalhat nagyobb kockázatot az előre eltervezettnél.
Egy boltos kockázatot vállal minden alkalommal, mikor feltölti raktárát áruval. Ha nem tudja eladni, akkor pénzt veszít. Egy intelligens üzletember csak akkora kockázatot vállal, hogy sorozatos veszteségek esetén se menjen tönkre. Két ládányi áru beszerzése lehet értelmes üzleti kockázat, míg egy teherautónyi áru rendelése már szerencsejáték.
Mint kereskedő, az ön üzlete a kereskedés. Meg kell határoznia az üzleti kockázatot: azt a maximális pénzösszeget, amit egyetlen kereskedésen veszíthet. Nincs előre meghatározott összeg, ahogy előre meghatározott üzlet sincs. Az elfogadható üzleti kockázat mindenekelőtt kereskedési számlájának méretén múlik. Szintén függ a módszertől amit használ és a veszteségek iránti toleranciájától.
Az üzleti kockázat koncepciója meg fogja változtatni portfoliómenedzsmentjét (lásd: 10. fejezet, “Kockázatmenedzsment”). Egy értelmes kereskedő sosem kockáztat többet a tőkéje 2 százalékánál. Ha például az ön számláján 30 000 dollár van, ne kockáztasson 600 dollárnál, egy 10 000 dolláros számla esetén pedig 200 dollárnál többet. Ha a számlája kicsi, akkor kereskedjen kevésbé költséges piacokon, vagy mini-kontraktusokkal. Ha lát egy vonzó beszállót, de a veszteségelvágási pont meghaladná a számláján levő tőke két százalékát, akkor keressen másik lehetőséget. Kerülje a 2 százaléknál nagyobb tőkerész kockáztatását, ahogy a gyógyulóban levő alkoholista is kerüli a bárokat. Ha nemtudja mennyit kockáztasson, mindig válassza az óvatosabb verziót. Ha a brókerét hibáztatja a díjakért, a floor tradereket pedig a spreadért, akkor feladja saját kereskedése irányítását. Igyekezzen csökkenteni őket, de vállaljon értük felelősséget. Ha akár egyetlen dollárral többet veszít, mint az elfogadható kokázat, beleértve a díjakat és az árcsúszást is, ön egy vesztes.
Többnyire nyereségesen kereskedik? A többségében veszteséges kereskedés biztos jele annak, hogy valaki szerencsejátékos és vesztes. A jó üzletember jó üzleteket köt. Kereskedési feljegyzéseinek tartalmaznia kell minden beszállás és kiszállás dátumát, árszintjét, a spreadet, a brókerdíjat, a veszteségelvágás szintet, a belépés mellett szóló érveket, a kiszállás lehetséges okait, a maximum profitot, a maximum bukást, ha el kell vágni a veszteséget, és minden más szükséges adatot.
Ha veszteséggel száll ki egy kereskedésből, de ez az üzleti kockázaton belül van, az normál üzlet. Nincs alkudozás, nincs várakozás a következő szintre, nincs reménykedés. Egy dollárral többet veszíteni, mint az előzőleg meghatározott üzleti kockázat olyan, mint lerészegedni, bevenni magunkat egy bárba, a hazaúton hányni, majd másnap a hányásban ébredni, fájó fejjel.

Egyszemélyes találkozó

Mikor elmegy egy AA-találkozóra, találkozni fog olyan emberekkel, akik évek óta nem ittak, felállnak és így szólnak: “Heló, az én nevem ez meg ez, és alkoholista vagyok.” Miért mondják magukat alkoholistának több évnyi józanság után? Mert ha azt hiszik, hogy legyőzték az alkoholizmust, akkor újra a pohárhoz fognak nyúlni. Ha valaki azt hiszi, hogy nem alkoholista többé, akkor nyugodtan ihat egyet, aztán még egyet, aztán valószínűleg megint a hányásban fekve találja magát. Aki józan akar maradni, annak emlékeznie kell rá, hogy alkoholista, egész hátralevő életében.
A kereskedőknek hasznos lenne egy saját önsegítő szervezet. Én Anonim Veszteseknek nevezném. Hogy miért nem Anonim Kereskedőknek? Mert egy durva név segít az önpusztító hajlamokra fókuszálni. Mindemellett az Anonim Alkoholisták sem Anonim Ivóknak hívják magukat. Amíg vesztesnek hívja önmagát, oda tud figyelni, hogy elkerülje a veszteségeket.
Számos kereskedő érvelt az Anonim Vesztesek vélt negatív gondolkodásmódja ellen. Egy nyugdíjas nő Texasból, aki sikeres kereskedő hírében áll, elmagyarázta nekem a módszerét. Nagyon vallásos és úgy gondolja, hogy az Úrnak nem okozna örömet, ha pénzt veszítene. Emiatt nagyon hamar elvágja veszteségeit. Úgy gondolom, hogy módszereink hasonlóak. A cél, hogy elvágjuk veszteségeinket, valamilyen objektív külső szabály szerint.
Normál üzleti kockázattal kereskedni olyan, mint alkohol nélkül élni. A kereskedőnek el kell fogadnia, hogy vesztes, ahogy az alkoholistának is, hogy alkoholista. Utána kezdődhet a dolgok újjáépítése.
Ezért van az, hogy minden reggel, mikor az irodámban leülök a gépem elé, ezt mondom: “ Jó reggelt, a nevem Alex és vesztes vagyok. Bennem van a lehetőség, hogy komoly károkat okozok a számlámon.” Ez olyan mint egy AA-találkozó. Segít az elmémnek az elsőszámú alapelvre fókuszálnia. Még ha a mai napon több ezer dollárral távozom is a piacról, holnap reggel akkor is így fogok kezdeni: “ Jó reggelt, az én nevem Alex és vesztes vagyok.”
Az egyik barátom viccelt is ezzel: “Mikor a gépem előtt ülök reggel ezt mondom: Jó reggelt, a nevem John és fel fogom vágni a torkodat.” Az ő gondolkodása feszültséget generál. Az “Anonim Vesztesek”-féle gondolkodásmód viszont higgadtságot. A kereskedő aki higgadt és kipihent, képes a legjobb és legbiztonságosabb beszállók felkutatására koncentrálni. A feszült kereskedő olyan, mint a kormány mögött megdermedő sofőr. Mikor a részeg és a józan versenyre kel, mindnyájan tudjuk, hogy kinek van nagyobb esélye nyerni. A részeg talán nyer egyszer-kétszer köszönhetően a szerencséjének, de én a józanra érdemesebb fogadni. Ön is a józan versenyzőre akar fogadni.
 
Ford. Albert Márton

 

Címkék: alexander elder

A bejegyzés trackback címe:

https://bmetozsde.blog.hu/api/trackback/id/tr433231178

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása